استاد سرور دانش

استاد سرور دانش فرزند حاجی محمد علی در سال 1340 خورشیدی در ولایت دایکندی چشم به جهان گشود. تحصیلات ابتدائی را در زادگاه و تحصیلات عالی خویش را در مراکز علمی عراق، سوریه و ایران فرا گرفته است.
استاد سرور دانش لیسانس در رشته حقوق، لیسانس در ثقافت و معارف اسلامی،ماستری در فقه و معارف اسلامی، درجه کدر علمی و مسلکی در وزارت عدلیه به رتبه قانونپوه، رتبه علمی پوهنمل در دانشگاه ابن سینا را فراگرفته است. درعلوم دینی اتمام سطوح عالی، اتمام دوره خارج فقه و اصول را به اتمام رسانده است.
استاد دانش در طول سال‌های بعد از سقوط حکومت طالبان، در سمت‌های معاونیت دوم ریاست جمهوری اسلامی افغانستان، ریاست بورد مشورتی در امور عدلی و حقوقی ریاست جمهوری ،سرپرست وزارت تحصیلات عالی، وزیر عدلیه جمهوری اسلامی افغانستان و معاون کمیته قوانین شورای وزیران، اولین والی ولایت دایکندی، عضو لویه جرگه تصویب قانون اساسی، عضویت در کمیسیون تدقیق قانون اساسی، عضویت در لویه جرگه اضطراری. 
از استاد دانش در کنار چندین اثر چاپ نشده، بیش از 24 جلد کتاب اعم از تألیف و ترجمه به چاپ رسیده است.
همچنین بیش از چهارصد مقاله در موضوعات مختلف سیاسی، فرهنگی، دینی و تاریخی از استاد دانش در جراید کشور به چاپ رسیده است.
استاد دانش علاوه بر زبان دری، به زبان عربی تسلط داشته و کتاب ها و مقالات زیادی را از زبان عربی به فارسی و از فارسی به عربی ترجمه کرده است و به زبان‌های پشتو و انگلیسی نیز بلدیت دارد.